Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce třídy

 

 Zoo Praha

5. června 2014 jsme navštívili ZOO v Praze. Viděli jsme spoustu krásných a zajímavých zvířátek. Např.: Ostrov lemurů, kde lemuři byli unavení a spali, dále Indonéskou džungli, údolí hrochů a Africký dům a savanu - na louce pobíhaly zebry a žirafy. Nejvíce nás zaujaly malé surikaty, které odpočívaly a vyhřívaly se na sluníčku.

 

Exkurze Přerov nad Labem

 4. dubna 2014 jsme jeli na exkurzi do skanzenu v Přerově nad Labem. Kde nás paní průvodkyně seznámila s velikonočními zvyky,  tradicemi a činnostmi. Chodili jsme do malebných chaloupek, kde jsme viděli krásné kulisy, starodávný nábytek a věci a řemesla z dřívějších dob.

Děti si v dílničce vyzkoušely vyrobit velikonoční vajíčka z různých materiálů.

Více o skanzenu a programu

http://www.polabskemuzeum.cz/prerov-nad-labem/vystavy

 

 

 

1. října 2013 se konala akce

Projekt – Moje město

Žáci 3. ročníků se prostřednictvím projektu Moje město dozvěděli mnoho nových informací o našem městě.


Projekt měl 2 části:

1. Polabské muzeum v Poděbradech

2. Památník krále Jiřího z Poděbrad

 


   Polabským muzeem žáky doprovázela MgA. Alena  Šeberlová. Děti obdržely pracovní listy, kam během prohlídky zapisovaly, či zakreslovaly odpovědi. První zastávka byla v počátcích vývoje našeho Polabí –  ode dna druhohorního moře přes dobu bronzovou, středověk až k ranému novověku, kde se žáci dozvěděli nejrůznější zajímavosti. Seznámili se s předměty, výtvory, šperky, které vlastnili místní obyvatelé.

Ve druhém patře navštívili výstavu, která se týkala historie lázeňství města Poděbrady, kde shlédli módní oblečení a starou ordinaci.

  Ve druhé části na žáky čekala PhDr. Helena Lipavská, která je od Polabského muzea doprovodila až k Památníku krále Jiřího z Poděbrad. Nejdříve se zastavili na druhém nádvoří u prvního pramene z roku 1905. V Památníku krále Jiřího z Poděbrad  paní PhDr. Helena Lipavská vyprávěla při prohlídce zajímavosti z historie o králi Jiříkovi a Poděbradech.

Žáci dostali papír s předkreslenou hlavou Jiříka a dokreslovali podle své fantazie obličej, jak si krále představují. Všem se prohlídka velmi líbila.

 

Náhledy fotografií ze složky Projekt - Moje město